نمایش ۱ - ۸ کالا از ۸

خرید انگشتر عقیق

خرید انگشتر عقیق همیشه یکی از مهمترین اهداف و سرگرمی علاقمندان به این نوع زیورآلات است. با توجه به سبک و جذابیت ظاهری این جنس، این روزها کسی پیدا نمی شود که نام انگشتر عقیق را نشنیده باشد.

طبق دیدگاه مردم ایران، یکی از شرایط استفاده از انگشتر عقیق با اسامی خداوند، اذکار و یا نام پیامبران، این است که باید همیشه با وضو باشید و احکام خاصی را برای استفاده از این زیورآلات اعلام می کنند اما این دیدگاه اشتباه است و انگشتر عقیق اصل طوری ساخته شده که با بدن تماسی ندارد.

با توجه به خواص زیاد انگشتر عقیق مردانه و زنانه استفاده از این زیورآلات حتی اگر بر روی آن اسماء متبرکه ثبت شده باشد حرام نیست و امام صادق (ع) نیز خرید انگشتر عقیق یمنی و انگشتر عقیق را توصیه می کند. زیرا موجب ایمنی مسافر در سفر، مانع تهیدست شدن فرد و جلوی مورد ظلم و ستم قرار گرفتن فرد می گیرد.

چرا خرید انگشتر عقیق مهم است

یکی از دلایلی که مردم علاقه زیادی به خرید انگشتر عقیق اصل دارند این است که مشکلات جسمی و روحی انسان ها را رفع می کند.

انگشتر عقیق تنها در ایران مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه در میان مصریان قدیم هم از اهمیت بسیار بالایی برخورد بوده. به طوری که دوران فراعنه مصر، پس از خرید انگشتر عقیق از آن به عنوان سنگ احیا کننده استفاده می شد. در کشورهای شرق آسیا مانند تایلند و چین هم مردم ارزش زیادی برای سنگ عقیق قائل می شوند. در چین و تایلند از عقیق برای ساخت انگشتر، گردنبند و دستنبد هم استفاده می شود.

تشابه در خرید انگشتر عقیق و انگشتر فیروزه

در کنار سنگ عقیق یکی از سنگ هایی که همیشه مورد توجه بوده سنگ فیروزه است. بهترین سنگ های فیروزه سنگ فیروزه ی نیشابور است که رتبه ی اول را در جهان به خودش اختصاص داده است که خرید انگشتر فیروزه در میان مردم بسیار رواج پیدا کرده است. که از مهم ترین خواص این دو انگشتر میتوان به بی نیازی و دفع فقر، دوری درد و بلا و گشایش در کار هاست.

توصیه امامان درباره استفاده و خرید انگشتر عقیق

نقل های زیادی از امامان و پیامبران در مورد استفاده از این زیورآلات است. که ما در اینجا به چند نمومه از مهم ترین نقل های امامان در رابطه با خواص و ویژگی های انگشتر عقیق اشاره میکنیم:

توصیه امام رضا درباره خرید انگشتر عقیق اصل

امام رضا (علیه السلام) در خصوص استفاده از انگشتر عقیق توصیه های زیادی کرده و فرمودند: هر شخصی که خرید انگشتر عقیق در اولویت خود قرار دهد و از آن استفاده کند احتمال برنده شدن او در قرعه کشی بیشتر می شود. در ادامه نقل هایی از امام رضا گفته شده است.

امام هشتم شیعیان یک روز در خصوص خواص استفاده از انگشتر عقیق زنانه و مردانه فرمودند: هرمسلمانی که انگشتری با نگین عقیق در دست کند، فقیر نمی شود. همچنین امام رضا (علیه السلام) به نقل از پدران خود فرمودند: روزی رسول خدا به منزل آنها رفت و گفت این انگشتر را در دست راست بگذار و با آن نماز بخوان. زیرا ثواب نماز خواندن با انگشتر عقیق جزع یمانی به اندازه هفتاد نماز است.

توصیه امام صادق درباره خرید انگشتر عقیق

امام جعفر صادق در مورد خرید انگشتر عقیق و استفاده آن در حین سفر، توصیه خداوند، احکام استفاده از انگشتر و… توصیه های زیادی کرده. امام ششم شیعیان فرمودند: انگشتر عقیق حرز در هنگام سفر را در دست کنید زیرا انسان را از خطرهای سفر محفوظ و مصون می دارد.

پس از به خدمت رسیدن بشیر نزد ابواسماعیل، یکی از لقب های امام ششم (علیه السلام)، ایشان به بشیر فرمودند: چرا از انگشتر عقیق مردانه به رنگ های قرمز، زرد و سفید استفاده نمی کنید؟ این سه عقیق، سه کوهی در بهشت که سایه آن بر خانه پیامبر (ص)، فاطمه زهرا (س) و امیرالمومنین (علیه السلام) می افکند هستند.

همچنین پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در خصوص استفاده از انگشتر عقیق مردانه و زنانه فرمودند: روزی مردی نزد من آمد و در خصوص دزدیده شدن اموالش توسط راهزنان به من شکایت کرد. از او پرسیدم چرا انگشتر عقیق را در دست نمی کنی؟ انگشتر عقیق، انسان را از هر بدی محافظت می کند.

خرید انگشتر عقیق و آداب استفاده از آن

سئوالات زیادی در خصوص آداب استفاده از انگشتر عقیق زنانه و مردانه وجود دارد. برخی معتقدند که در حین استفاده از این زیورآلات باید وضو داشته باشیم و مواظب باشیم دستمان به اسماء ثبت شده برخورد نشود.

بر اساس توضیح المسائل المحشى للإمام الخمینی، پس از خرید انگشتر عقیق و دست زدن به اسماء و اذکار ثبت شده بر روی نگین انگشتر عقیق بدون وضو، هیچ اشکالی ندارد. زیرا نگین های این زیورآلات به گونه ای ساخته شده که دست با آن برخورد نمی کند. همچنین بر اساس روایات در صورتی که حلقه انگشتر عقیق مردانه از طلا باشد ثواب دارد، زیرا باعث زیاد شدن فضیلت نماز و ثواب می شود.

خرید انگشتر عقیق و احکام استفاده از آن

یکی از مهمترین سئوالات، همراه داشتن انگشتر عقیق اصل در دستشویی است. در صورتی که شخص انگشتر را در دست راست بگذارد مشکلی ندارد اما باید سعی کند انگشتر را از دست چپ خارج کند و سپس به دستشویی برود. اما باید احتیاط کرد و از بردن انگشتر عقیق به دستشویی، خودداری کرد.

استفاده از انگشتر عقیق زنانه و مردانه در نماز، ثواب زیادی دارد. بنابراین اگر به دنبال مستجاب و قبول شدن نماز خود هستید، انگشتر عقیق می تواند کارگشا باشد.

فواید استفاده و خرید انگشتر عقیق

قبل از خرید انگشتر عقیق باید بدانید این گوهر، سنگی بسیار پر برکت، حرز و حامی انسان در مقابل بلایا و حوادث، افزایش درآمد و رونق شغل و برای سلامتی انسان مفید است. به همین دلیل از دیرباز، کشورهای کهن جهان، عقیق را یک سنگ مقدس و گران بها می دانستند و آن را از خود دور نمی کردند. خواص انگشتر عقیق زنانه و مردانه عبارت است از:

 • رونق دهنده شغل و افزایش درآمد
 • حذف کننده انرژی های منفی اطراف انسان
 • درمان بیماری های دستگاه گوارش
 • عامل افزایش اعتماد به نفس در انسان
 • عامل بهبود گردش خون
 • حذف کننده غم، غصه و ناراحتی
 • بهبود دردهای استخوانی
 • محافظت از چشم زخم
 • شجاع شدن فرد
 • افزایش خوش شانسی و خوش اقبالی
 • رفع بیماری های پوستی
 • از بین بردن خستگی و کوفتگی چشم ها

تشخیص انگشتر عقیق اصل از بدل

تشخیص انواع انگشتر عقیق اصل کار پیچیده و نسبتا سخت است. چند راهکار قبل از خرید انگشتر عقیق اصل باید انجام دهید که می توانید تا حدی عقیق اصل از بدل را تشخیص داد.

لازم است بدانید که سنگ عقیق نباید چرب باشد. زیرا بسیاری از سودجویان سنگ های انگشتر عقیق مردانه و یا زنانه را جلا می دهند تا ترک های آن را بپوشانند. این حرکت آن ها به این دلیل است که عقیق های قلابی در اثر خنک شدن یا زود گرم شدن شکسته می شود.

برای تشخیص انگشتر عقیق اصل لازم است چندتا نکته را رعایت کنید. اول اینکه شما می توانید به یک متخصص جواهرات مراجعه کنید. زیرا گاهی اوقات متریال به کار رفته در انگشتر عقیق قلابی، به قدری مشابه نسخه اصلی است که برای اشخاص حرفه ای نیز سخت است اصل بودن آن تشخیص دهند.

قبل از خرید انگشتر عقیق، نگین آن را به آرامی روی شیشه یا سنگ هایی مانند لاجورد، فیروزه و یشم بکشید، اگر روی سنگ ها خط انداخت، نگین عقیق شما اصلی است.

سنگ عقیق اصل هیچ بویی ندارد اگر بوی اسید یا مواد شیمیایی می دهد نسبت به اصل بودن آن تردید کنید. پس اگر در هنگام خرید انگشتر عقیق هستید، از حس بویایی خود برای تشخیص نسخه اورجینال یا فیک این زیورآلات استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های تشخیص انگشتر عقیق اصل، چک کردن دمای نگین انگشتر است. نگین انگشتر عقیق مردانه و زنانه مخاالف دمای هوای طبیعت است. یعنی در فصل های گرم عقیق اصل سرد و در فصل های سرد، گرم تر است.

دیگر راه تشخیص نسخه اصلی بعد از خرید انگشتر عقیق این است که نگین انگشتر را در برابر نور قرار دهید. اگر در نگین آن هرج و مرج یا بی نظمی رنگی، حالت ابر و باد یا کندویی در سنگ مشاهده کردید، و در کنار این ها، حاشیه آنها پررنگ تر از میانه دیده شد،  نگین سنگ عقیق شما اصل است.

آخرین راه تشخیص نگین اصل انگشتر اورجینال، چک کردن وزن آن است. وزن مخصوص انگشتر عقیق اصل تقریبا بین 2.65 تا 2.75 است. لازم است قبل از خرید انگشتر عقیق از فروشنده بخواهید تا ترازوی مخصوص خود را در اختیار شما قرار دهد.

نتیجه گیری

این روزها نسخه قلابی انگشترهای زیادی در جواهر فروشی ها موجود است. همانطور که در این مطلب خواندید، پیدا کردن نسخه اصلی این زیورآلات جذاب نکته خیلی مهمی است. اگر تصمیم دارید به صورت اینترنتی خرید انگشتر عقیق را انجام دهید، فروشگاه اینترنتی سیلور110، انگشترهای اصل برای زنان و مردان قرار می دهد، پس برای دریافت اطلاعات بیشتر، انتخاب و خرید محصولات  میتوانید به صفحه دسته بندی هر محصول مراجعه کنید و انگشتر دلخواه خود را با سنگ های مختلف تهیه کنید.

مقایسه ( 0 مورد )