نمایش ۱ - ۱ کالا از ۱

یکی از وسایل عبادت مسلمانان که بسیار قیمتی، با ارزش، پرطرفدار و ظاهر زیبایی هم دارد، تسبیح شاه مقصود است. این وسیله در دسته های 33 دانه و 101 دانه ساخته می شود اما تفاوت ویژه این تسبیح نسبت به سایر اکسسوری های زینتی و عبادتی، این است که هر چه بیشتر از آن استفاده و لمس کنید، براق تر و شفاف تر می شود. این اکسسوری خواص زیادی برای سلامتی جسمی و روحی انسان ها دارد و همین دلیل باعث شده تا مردم علاقه زیادی به خرید تسبیح شاه مقصود داشته باشند. اما یکی از مشکلاتی که گریبانگیر این کالای با کیفیت و ارزشمند شده است، وجود نسخه های غیراصل یا قلابی تسبیح شاه مقصود در بازار ایران است که با قیمت های غیرمنطقی عرضه و به فروش می رسد.

خرید تسبیح شاه مقصود

تسبیح شاه مقصود هم مانند دیگر تسبیح و اکسسوری ها که مردان و زنان مسلمان از آن استفاده می کنند، در دو نسخه اصل و قلابی در بازار پیدا می شود. چندین راه برای تشخیص نسخه اصل در خرید تسبیح شاه مقصود وجود دارد.
لازم است قبل از اینکه در خصوص قیمت تسبیح شاه مقصود تحقیق کنید یا این که به فروشگاه به صورت حضوری برای خرید تسبیح مراجعه کنید، باید بدانید که آیا نسخه اصل این اکسسوری در ایران یافت می شود؟

خرید تسبیح شاه مقصود اصل

یکی از دیدگاه های غلط در مورد این وسیله این است که تنها یک رنگ تسبیح، اصل است؛ اما این دیدگاه غلط است و تسبیح شاه مقصود در رنگ های زیتونی، زرد، سبز، مشکی، نباتی و قرمز که معدن اصلی آن در افغانستان است، ساخته می شود. رنگ زرد این وسیله عبادتی یکی از کمیاب ترین رنگ است و همین باعث شده تا مردم علاقه زیادی به خرید رنگ زرد این تسبیح داشته باشند.

یک نکته ویژه در مورد این تسبیح این است که قیمت تسبیح شاه مقصود اصل بسته به کیفیت و رنگ، از 50 هزار تومان آغاز می شود. البته برخی از سنگ شناسان معتقدند تسبیح اصل شاخ مقصود زیر یک میلیون تومان وجود ندارد.

یکی از راه های تشخیص نسخه اصل قبل از خرید تسبیح شاه مقصود، توجه به بخش مهره های آن است. مهره های شاه مقصود نسبت به حجمشان، وزن مناسبی باید داشته باشد. زیرا بسیاری از سندلوس های شفاف و زرین مصنوعی رنگ، نسبت به حجمشان سبک تر هستند.

بر اساس دیدگاه فروشندگان تسبیح در ایران، رنگ آبی و قرمز شاه مقصود بسیار سخت پیدا می شود. حتی فروشنده ممکن است بگوید این تسبیح توسط تراشنده های افغان به دست من رسیده. اما هر تراشکار و فروشنده می تواند نسخه بدل را هم بفروشد.

باید بدانید که دنبال شاه مقصودهایی که دانه های آن کاملا بی رنگ و یا مشابه شیشه هستند و یا کاملا یک رنگ، بشدت رنگی و یا پر رنگ هستند، نروید، زیرا نسخه قلابی هستند.

قبل از خرید تسبیح شاه مقصود باید به ظاهر سنگ توجه کنید. زیرا جنس این تسبیح، یک سنگ طبیعی است و هیچ سنگی کاملا شفاف، پاک و یک رنگ نیست. دانه های تسبیح باید یک حس طبیعی به خریدار دست بدهد و خیلی توجه‌ی به شفافیت کامل این تسبیح نکنید.

خرید تسبیح شاه مقصود به صورت اینترنتی در ایران

یکی از پرطرفدارترین اکسسوری، تسبیح شاه مقصود است. اگر تصمیم دارید به صورت اینترنتی این کالای باارزش خرید کنید، باید به خدماتی که فروشگاه برای کاربران انجام می دهد دقت کنید. اگر تصمیم به خرید تسبیح شاه مقصود از فروشگاه سیلور110 دارید باید بدانید در صورتی که کالای درخواستی شما به اشتباه و یا ضربه دیده به دستتان رسیده، تا 24 ساعت بعد دریافت کالا باید گزارش دهید تا امکان بازگردانی محصول فراهم شود.

مقایسه ( 0 مورد )