نمایش ۱ - ۵ کالا از ۵

از زمان های بسیار دور سنگ هایی مانند فیروزه و زمرد و… طرفداران زیادی داشته اند. از دلایل خرید انگشتر فیروزه خواص و باور های دینی به این سنگ بود که باعث شد مردم از آن استقبال کنند. دراین قسمت میخواهیم درباره ی انگشتر فیروزه بیشتر بدانیم اما قبل از آن به بررسی چند سوال اساسی شما در این باره میپردازیم.

شباهت خرید انگشتر فیروزه با انگشتر نقره

ازگذشته تا به امروز یکی از جنجالی ترین موضوعات زیبایی بوده و تاریخ نشان داده که زیور آلات نقش مهمی در زیبایی بانوان داشته, میتوان گفت که قدمت زیورآلاتی مانند انگشتر نقره و فیروزه بسیار زیاد است. پس برای خرید انگشتر نقره و فیروزه بهتر است بدانید که معمولا از عاج ودندان و صدف و سنگ های با مقاومت گوناگون ساخته میشدند. بعدها که فلزات و طرز شکل دادن به آن ها کشف شد, کمک بسیاری به ساخت انواع مختلف انگشتر نقره شد.

خرید انگشتر فیروزه اصل

یکی از سنگ هایی که همیشه مورد توجه و پسند مردم بوده سنگ فیروزه است. فیروزه درچند نقطه ی جهان معدن هایی را به خودش اختصاص داده است. بهترین سنگ های فیروزه سنگ فیروزه ی نیشابور، کرمان، مصر و آمریکا است که رتبه ی اول را در جهان فیروزه ی نیشابور به خودش اختصاص داده است که خرید انگشتر فیروزه در میان مردمی که به دنبال خرید انگشتر هستند، بسیار رواج پیدا کرده است. پس از آن سنگ فیروزه ی مصری است. دو نوع سنگ فیروزه ی عجمی و شجری وجود دارد که نوع شجری آن دارای رگه های مشکی رنگ است و نوع عجمی که کاملا صاف و یکدست و بدون هیچ رگه ای است که قیمت بسیار بالایی دارد و معمولا در مزائده ها خرید و فروش میشود.
فیروزه به عنوان سنگ زنده ی جهان نام گذاری شده است زیرا با روغن و هر ماده ی چربی، مانند کرم و عطر واکنش نشان میدهد و تغییر رنگ میدهد. سنگ های فیروزه طیف رنگی گسترده ای دارند از آبی تیره تا آبی کمرنگ که هرچه رنگ آبی تیره غالب تر باشد ارزش و قیمت آن نیز بالاتر است.
یک نمونه سنگ فیروزه به نام سنگ حسنی نیز ذاتا سبز رنگ یا سبز آبی است. فیروزه نیشابور یکی از پر فروش ترین انگشترهای فیروزه است که اصالت و زیبایی خاصی را شامل میشود.
در خرید انگشتر فیروزه برای تشخیص اصل بودن فیروزه بهتر است از متخصص آن کمک بگیرید اما سنگ فیروزه ی اصل به هیچ عنوان روی آن خط یا خش نمی افتد. همچنین از قسمت تراش نخورده ی سنگ که در پشت نگین است و طرح خود سنگ است اگر دارای گل مشکی رنگ یا قهوه ای تیره باشد، آن سنگ، فیروزه ی نیشابور است اما فیروزه ی آمریکایی فاقد هر گونه گل و خاک است و فقط خود سنگ فیروزه با کمی لکه های سفید رنگ است.

عوامل موثر بر قیمت در خرید انگشتر فیروزه

رنگ

رنگ آبی سنگ فیروزه به دلیل وجود عنصر مس در بافت سنگ است اما اگر عنصر آهن یا آلمینیوم با آن ترکیب شود رنگ آبی به سبز متمایل خواهد شد. با ارزش ترین رنگ در بازار جهانی برای این سنگ آبی باز یا همان آبی آسمانی پررنگ شده است. هرچه این رنگ به سمت تیرگی و سبز شدن حرکت کند از ارزش آن کاسته میشود.

منشا و محل استخراج

فیروزه از جمله سنگ هایی است که معادن بسیاری در سرتاسر جهان دارد امایکی از مهمترین و باارزش ترین معادن سنگ فیروزه مربوط به نیشابور در استان خراسان رضوی است که بهترین سنگ ها با کیفیت و رنگ منحصر بفرد را به خود اختصاص داده است.

ناخالصی های موجود در سنگ

سنگ فیروزه ی عجمی ( بدون رگه) که بسیار گران است و شجری ( دارای رگه) که ارزش زیادی دارد. حال اگر این رگه ها به صورت منظم و زیبا در سنگ باشند ارزش بالایی دارد اما اگه به طور نامنظم و با تراکم بالا در سنگ باشد از ارزش آن کاسته خواهد شد.

عملیات بهسازی سنگ

بهسازی به منظور بهبود رنگ، سختی و ظاهر سنگ انجام میشود. در خرید انگشتر فیروزه، سنگ فیروزه ی بهسازی شده از نظر قیمت نسبت به نمونه ی اولیه قیمت بالاتری دارد و دلیل آن هم افزایش کیفیت فیروزه پس از بهسازی است.

تمام کالا های این سایت از ضمانت صددرصدی برخوردار هستند. برای خرید انگشتر فیروزه ی زنانه و مردانه میتوانید با مشاوران و متخصصان سایت ما در ارتباط باشید. حتما از قسمت دسته بندی سایت سیلور110 دیدن فرمایید. سایت به صورت شبانه روزی پاسخگوی تمام سوالات شما خواهد بود. سفارشات شما سریعا به دست شما خواهد رسید و پرداخت شما درب منزل انجام خواهد شد.

مقایسه ( 0 مورد )